Jak zachęcić do wizualizacji

Gru 07, 11 Jak zachęcić do wizualizacji

Do skutecznej promocji projektu deweloperskiego obejmującego sprzedaż nowych mieszkań warto wykorzystać wizualizacje architektoniczne. Umożliwiają one potencjalnemu nabywcy szczegółowe poznanie docelowego wyglądu nieruchomości oraz sposobu zagospodarowania najbliższego otoczenia.

Chcąc zaprezentować swoja ofertę przyszłym inwestorom musimy sie postarać o wywarcie jak najlepszego wrażenia. Czasami zwykłe ilustracje i projekty nie oddadzą tego co może nam pokazać ruchoma kamera przedstawiająca nasz projekt jeszcze nie istniejący. naukowo zostało dowiedzione iż ruch jest bardziej przekonywujący niż najpiękniejszy obraz statyczny. Dlatego powinniśmy wybrać wizualizacje bądź animację 3D.

Ile kosztuje film wizualizacja wnętrza lub animacja 3D? W takim przypadku najbardziej cenionym jest czas trwania takiego clipu. Największą popularnością wśród zlecających wykonanie wizualizacji 3D cieszą się filmy/animacje trwające od jednej do trzech minut. za sekundę przelotu kamery płaci się do 90 zł brutto. Wiele firm zajmujących się wizualizacjami wnętrz wykonują animacje architektoniczna z niska ilością klatek na sekundę (fps). Dokładniej ilość fps-ów niweluje pomiędzy 24 a 15. Rzadko można spotkać ofertę z 30 fpsami jednakże taka ilość klatek zapewnia nam idealną płynność prezentacji i dlatego jest to drogie rozwiązanie. Sam przelot kamery kosztuje od trzech tysięcy do czterech tysięcy za minutę.

Cena wizualizacji oparta na animacji 3D składa się z dwóch elementów: cena za wcześniejsze wykonanie wizualizacji statycznych pomieszczeń bądź też obiektów architektonicznych i dodatkowo dopłata do nich.


Wizualizacje architektoniczne

Zwykły śmiertelnik mieszkający w dużych miastach świata przechodząc codziennie przez swój ośrodek miejski nie zdaje sobie sprawy z tego, że większość nowoczesnych budynków, które ogląda na początku były zwykłą trójwymiarową wizualizacją wnętrza.

Wszystkie projekty budynków użytkowych jak hotele, stadiony, teatry, nowoczesne galerie handlowe, dworce, biurowce, siedziby banków są prezentowane za pomocą obrazów statycznych – czyli wizualizacji. Wizualizacje 3D, a w szczególności wizualizacje wnętrz osiągnęły taki sukces ponieważ jest to niezwykle estetyczny i zachęcający sposób prezentacji, który wabi inwestorów niczym owady do lampy.

Przy organizacji konkursów na projekty stadionów dla polski z okazji organizacji turnieju piłkarskiego mistrzostw europy w 2012 roku były minister sportów pan Drzewiecki bardzo pozytywnie się wypowiadał o przedstawianych projektach z zakresu wizualizacji architektonicznych obiektów. Prezentowane animacje obejmowały zarówno wizualizacje wnętrz realizowanych projektów jak i wirtualne wycieczki po nich.

W dziennikach informacyjnych często można było zobaczyć piękne grafiki 3D przyszłych obiektów sportowych. Wszyscy byli pod wrażeniem, ponieważ połączone pracy inżynierów i grafików dały niesamowity efekt w postaci interaktywnych wizualizacji wnętrz 3D. Tym bardziej cieszyły oczy Polaków, ponieważ na naszych szarych ulicach wciąż brakuje tak kolorowych i fantazyjnie pomyślanych obiektów.

Jednakże należy stwierdzić, iż polskie miasta stają się coraz piękniejsze właśnie dzięki projektom przedstawionych za pomocą wizualizacji 3D.


Szczegółowość w wizualizacji

Dzisiaj architektura wchodzi frontowymi drzwiami do życia jako dziedzina sztuki. Dzięki wirtualnemu zobrazowaniu projektów budowlanych inżynierowie i projektanci mogą sprawdzać na bieżąco wygląd powstających dzieł budowlanych w trójwymiarze.

Wizualizacje pozwalają planować nowe inwestycje, budynki i wszelakie obiekty. Architekci mogą sobie pozwalać na coraz odważniejsze pomysły podczas tworzenia. Aby ich pomysły dały sie dobrze sprzedawać muszą dobrze wyglądać. Użycie wizualizacji architektonicznych gwarantuje im rzetelność wyglądu ich projektów, a nawet pozwala na ukazanie inwestycji w piękniejszym świetle niż będzie ona wyglądała.

W Wizualizacjach 3D wykorzystuje się modele 3D wyświetlane jako obrazy bądź użyte jako element animacji komputerowej. Liczy się tutaj wysoka szczegółowość. Ona właściwie wpływa na rzetelność i realność wyglądu obiektu. Szczegółowość wynika z kreatywności dlatego dobrze jest zapoznawać się z nowymi trendami w architekturze, projektowaniu. Pozwoli nam to podnieść jakość i konkurencyjność projektów.


Zalety wizualizacji

Grafika 3D oraz jej narzędzia otwierają dziś przed człowiekiem zupełnie nowe możliwości. Wizualizacje stały się niezwykle istotnym elementem podejmowania decyzji oraz kształtowania docelowego wyglądu produktu. Możliwość wizualizowania naszych pomysłów jest nieocenionym skarbem. Myśląc o nowej aranżacji naszych domów godzinami wlepiamy wzrok w zdjęcia katalogów salonów meblarskich, wyobrażając sobie nasze pomieszczenia, myśląc o kolorach, oświetleniu, meblach i różnego rodzaju sprzętach. Chcemy aby wszystkie kolory ze sobą współgrały, wszystko wyglądało elegancko, luksusowo i komfortowo. Jednocześnie nie jesteśmy pewni czy dokonujemy słusznych wyborów. Swoją opinię i poglądy budujemy na podstawie tego co już kiedyś widzieliśmy.

Przy wizualizacji architektoniczne lub wizualizacji wnętrza mamy możliwość zobaczyć coś co jeszcze nie powstało. Często podczas dodawania kolejnych elementów przychodzą nam nowe pomysły. Nasze spojrzenie na nasz projekt się zmienia. Na wizualizacji widzimy na bieżąco jak na wygląd mieszkania wpływa oświetlenie elektryczne a jak to wszystko wygląda w dzień przy oświetleniu słonecznym. Podczas tworzenia wizualizacji może się okazać, że niektóre zamysły są złe np. przejście będzie zbyt wąskie, oglądanie telewizji może być zakłócane przez przechodzące osoby. Lepiej jest modelować nieokreśloną bryłę na bieżąco mając ogląd na sprawię niż tylko i wyłącznie teoretyzować.